1,873 Görüntülenme
Dr. Garipaşk izle
8.4 IMDB Puanı

Dr. Garipaşk izle

(Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb)
Yönetmen
Senaryo Stanley Kubrick, Terry Southern
Film soğuk savaş yıllarında geçer. Jack D. Ripper adındaki general Ruslar ile çatışabilmek için kendince bahaneler üretmektedir. En son komik bir şeklide Rusların Amerikalıların vücut sıvılarını kirlettiği bahanesiyle Sovyetler'e gizlice saldırmayı düşünür. Hazırlıkları yaparlar bir Amerikan uçağını nükleer silahlarla donatıp Rus sınırına yollarlar. Fakat Pentagon'da durum değerlendirmesi yaptıklarında bilimadamı Dr. Strangelove'ın da varlığını onayladığı bir makine ile karşı karşıyalardır. Doomsday Device... Sovyetlere yapılacak bir saldırı durumunda tüm insanlığı ve dünyadaki canlı hayatı tehdit edecek bir silahtır.

Dr. Garipaşk, diğer ismiyle Garip Doktor, orijinal ismiyle ise alışılmış isimlerden uzun ve akılda tutması biraz zordur. "Dr. Strangelove Or: How I Learned To Stop Worrying And Love The Bomb".

Ünlü yönetmen Stanley Kubrick'in 1964 yapımı, aynı anda savaş filmleri kategorisinde ve kara mizah türünde eşine az rastlanır derecede başarılı bir filmidir. Oyuncu kadrosunda ise Peter Sellers, George C. Scott, Sterling Hayden gibi başarılı oyuncular yer almaktadır. Garip Doktor Filmini 720p, 1080p veya BluRay kalite seçeneklerinde, altyazılı veya dublajlı olarak izleyebilirsiniz.
yeni sunucu.